Staże

Wyniki rekrutacji na staże - rekrutacja maj 2012
Miło nam poinformować, że w ramach systemu KAS wyłonionych zostało 51 najaktywniejszych studentów, którzy otrzymali w ramach nagrody możliwość odbycia trzy miesięcznego płatnego stażu w najprężniejszych firmach z regionu.
Proces aplikacji do firm trwał 2 tyg. Za pomocą aplikacji internetowej studenci mieli możliwość wyboru miejsca odbywania stażu spośród ponad 50 firm z regionu. Wszyscy studenci znaleźli dla siebie odpowiednią ofertę. Pracodawcy natomiast pozyskali stażystów, którzy spełnili ich  oczekiwania.
Studenci/absolwenci rozpoczną staż w takich firmach jak: Brlinek S.A., Rovese S.A., K-EX Sp. z o.o, Bank Pekao, Wodociągi Kielce, Kielecki Park Technologiczny , Targi Kielce S.A., BCO Biuro Doradztwa Biznesowego Sp.J., Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Kancelaria Doradcy Podatkowego INTER KODEX , Kancelaria Notarialna Mecenas Michał Kasperek, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Fundacja Regionalis, Stowarzyszenie PROREW .
Wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy !!!
Zapraszamy do udziału w programie staży absolwenckich.
Zapraszamy do udziału w programie staży absolwenckich.
Staże przewidziane w Projekcie trwają 3 miesiące i odbywają się w okresie wakacyjnym (w uzasadnionych przypadkach możliwe jest odbycie stażu w innym terminie) od czerwca do września) w systemie 40godz./tydz., a student otrzymuje wynagrodzenie płatne z projektu 1259,94zł /miesiąc. Pracodawcy otrzymają 2000zł na przygotowanie miejsca pracy oraz opiekę nad stażystą. 

W stażach mogą brać udział najaktywniejsi studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego będący na:
  • III roku I stopnia,
  • II roku II stopnia,
  • V roku studiów jednolitych,
  • oraz absolwenci do 6 miesięcy od daty uzyskania dyplomu ukończenia studiów.
Warunkiem przystąpienia do procesu rekrutacji na staż jest minimum 3 miesięczny status Członka „Klubu Aktywnego Studenta” . Więcej informacji na temat „Klubu Aktywnego Studenta” znajdziecie Państwo na stronie Akademickiego Biura Karier UJK.
Co należy zrobić ?Złożyć w siedzibie Akademickiego Biura Karier CV, ksero legitymacji studenckiej lub dyplomu ukończenia studiów oraz dokumenty poświadczające udział w aktywnościach związanych z edukacją i doświadczeniem zawodowym.
Dokumenty przyjmowane będą od dnia 23 do 27 kwietnia 2012 roku, w godzinach od 9.00 do 14.00 w siedzibie ABK, przy ul. Śląskiej 15 A,  pokój nr 8.
Proces rekrutacyjny będzie przebiegać w dwóch etapach:
  • I Etap– przyjmowanie dokumentów w ABK: od dnia 23 do 27 kwietnia 2012 roku
  • II Etap –
  • nabór studentów/absolwentów do firm za pomocą aplikacji internetowej: od dnia 14 maja do 3 czerwca 2012 roku
Osoby zainteresowane proszę pisać na maila: stanczyk.beata@gmail.com

Regulamin staży
Raport ewaluacyjny- staż 2011
Baza firm
Raport ewaluacyjny z I edycji staży. Rekordowe zatrudnienie naszych Absolwentów i Absolwentek !!!
Miło nam poinformować Państwa o wynikach badań dotyczących staży zrealizowanych w 2011.
W I edycji w ramach Projektu wzięło udział 53 stażystów (kobiety i mężczyźni).
Nawiązano współpracę z ponad 40-stoma  pracodawcami.
Staże zostały oceniony przez uczestników bardzo dobrze (ocena 8,5 na 10).
  • 94% stażystów stwierdziło, że staż był zgodny z ich oczekiwaniami.
  • 98%  stażystów odpowiedziało ze warunki pracy umożliwiały realizację powierzonych zadań.
Jak wynika z badań staże to idealny sposób na start w życie zawodowe:
  • 78% absolwentów stażu otrzymało propozycję zatrudnienia

Więcej informacji o wynikach badań znajdziecie państwo w "Raporcie ewaluacyjnym zamieszczonym poniżej"

Raport Staże 2011  (Raport ewaluacyjny- staż 2011)
Opinie absolwentów staży
"Udział w projekcie pozwolił mi na spokojnie zamknąć rozdział "studia" nie musząc martwić się o pracę tuż po ich skończeniu. Staż stał się dla mnie olbrzymią szansą rozwoju zawodowego, ponieważ mogę pracować przy boku świetnych osób, dzięki którym wiele się nauczyłam i nadal uczę. Okazało się bowiem, że nasza współpraca przedłużyła się poza umowę stażową, co jest dla mnie powodem olbrzymiej satysfakcji." Katarzyna Kozieł stażystka w Stowarzyszeniu PROREW  

„Staż w Fundacji "Regionalis" w ramach projektu "Edukacja dla rynku pracy" pozwolił mi w szczególnej mierze na rozwinięcie swoich umiejętności jak również kwalifikacji zawodowych. Możliwość zdobywania tak cennej wiedzy, nie tylko teoretycznej ale także praktycznej zmotywowała mnie do poszerzania swoich kompetencji oraz zainteresowań. Po trzymiesięcznym stażu uzyskałam możliwość zatrudnienia w Fundacji z czego jestem niezmiernie zadowolona.
Katarzyna Kaczmarczyk Fundacja „Regionalis
Zapraszamy wszystkich aktywnych studentów UJK do uczestnictwa w Klubie Aktywnego Studenta!
KAS to inicjatywa w ramach której, możesz rozwijać zainteresowania, uzyskać wsparcie w realizacji własnych przedsięwzięć oraz sprawdzić się w roli lidera samodzielnych  projektów. Klub jest szansą dla wszystkich, którzy chcą zdobyć doświadczenie zawodowe, poszerzyć umiejętności interpersonalne oraz kompetencje poszukiwane przez pracodawców.
Warunkiem przystąpienia do procesu rekrutacji na staże jest minimum 3 miesięczny status Członka „Klubu Aktywnego Studenta”
Więcej informacji na temat „Klubu Aktywnego Studenta” znajdziecie Państwo na stronie Akademickiego Biura Karier UJK  www.abk.ujk.edu.pl
Wyniki rekrutacji na staże i praktyki- rekrutacja maj 2011
Miło nam poinformować że w majowej  rekrutacji na staże i praktyki zakwalifikowano 32 osoby na staż i 11 osób na praktykę.
Studenci/absolwenci  rozpoczną praktykę/staż w takich  firmach jak: Targi Kielce S.A., Cersanit, Hotel Tęczowy Młyn, BCO Biuro Doradztwa Biznesowego Sp.J., Barlinek, Ramstad, EPRD- Biuro Polityki Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego, SIR Stowarzyszenie Integracja i Rozwój, SCiTT, AIP,Fundacja Regionalis, Stowarzyszenie PROREW, Fundacja CEL.
Wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy !!!

Wyniki rekrutacji na staże i praktyki- kwiecień 2011
Praktyki i staże przyznane zostały studentom/ absolwentom wyłonionym przez jednostkę organizującą rekrutację- Akademickie Biuro Karier UJK na podstawie złożonej dokumentacji przeliczanej na punkty w oparciu o kryteria stanowiące Załącznik nr.1.do Regulaminu praktyk/staży.
W kwietniowej rekrutacji na staże i praktyki zakwalifikowano 21 osób na staż i 4 osoby na praktykę.
Wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy !!!

Znaleziono 17 wpisów i podzielono je po 10 na stronę
wybór strony: poprzednia 1 2
Grono Targowe Kielce 2020      (web) PCet