Aktualności

Szanowni Państwo
08:19 , 20 styczeń 2013
Pragniemy serdecznie pogratulować zadowolonym „absolwentom” kursu Przedsiębiorczy Student, którzy parę dni temu ukończyli zajęcia. Osoby chodzące zachęcamy do aktywnego uczestnictwa i życzymy wytrwałości w oczekiwaniu na moment wręczenia certyfikatów ;-) A wszystkich pozostałych studentów, którzy jeszcze nie brali udziału zachęcamy do złapania szansy i zgłoszenia się do zdobywania jakże cennej wiedzy już dziś!

absolwenci 1absolwenci 2
Szanowni Państwo
09:15 Piątek, 07 grudzień 2012
W związku z licznymi pytaniami i telefonami dotyczącymi grafiku szkoleń PS przesłanego do uczestników zamieszczamy  dokładne harmonogramy. Każda osoba powinna znać nr swojej grupy. Jeśli nie prosimy o kontakt telefoniczny. Imiennych list nie publikujemy z uwagi na ochronę danych osobowych.

Grupa 13
Grupa 14
Grupa 15
Grupa 16
Grupa 17
Grupa 18
Szanowni Państwo
10:41 Poniedziałek, 05 listopad 2012

W najbliższym semestrze szkolenia będą odbywały się na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym UJK. Osoby, które są zainteresowane wzięciem udziału w module Przedsiębiorczy Student powinny jak najszybciej uzupełnić

kartę zgłoszeniową

a następnie wysłać maila na s.bogucki@gronotargowe.pl wpisując w treści informacje o module na jaki się plikuje, oraz podpisując się imieniem, nazwiskiem oraz kierunkiem i specjalnością studiów. Kontakt telefoniczny również jest mile widziany ponieważ znacznie usprawnia możliwość tworzenia kolejnych grup szkoleniowych. Nie ma ograniczenia czasowego co do zapisów, jednak grupy będą tworzone w przypadku, gdy będzie minimalna liczba osób chętnych, czyli na chwilę obecną 9.

III Forum "Inwestycje w Polsce Wschodniej" - 17.10.2012 r.
13:39 Czwartek, 11 październik 2012
Zapraszamy na III edycję Forum "Inwestycje w Polsce Wschodniej", odbywającego się pod patronatem m.in. Izby Gospodarczej "Grono Targowe Kielce" Forum odbędzie się w dn. 17 października 2012 r. w godz. 11.00 - 15.00, miejsce: Centrum Konferencyjne Targów Kielce S.A.

Celem Forum jest wymiana informacji i zebranie nowych doświadczeń, które przekonają uczestników do koncepcji miasta inteligentnego na miarę XXI wieku.

Program Forum znajduje się w załączeniu, szczegółowe informacje znajdują się na stronie: Targi Kielce

Zapraszamy serdecznie
Biuro Zarządu GTK

>> Program <<
Poszukiwani Trenerzy
13:52 Poniedziałek, 01 październik 2012
Izba Gospodarcza ,,Grono Targowe Kielce", partner w projekcie ,,Edukacja dla rynku pracy" poszukuje do stałej współpracy trenerów do prowadzenia zajęć dydaktycznych w ramach modułu ,,Przedsiębiorczy student" z tematu ,,Specyfika rynku pracy w krajach Unii Europejskiej". Stawka przewidziana za 1h zrealizowanego szkolenia wynosi 120 zł brutto. Od Trenerów wymagane jest min. 2 letnie doświadczenie zawodowe w danym temacie. Praca lub udział w projektach NSRO będzie dodatkowym atutem. Osoby zainteresowane powinny dostarczyć do 14.10.2012 swoje CV w zamkniętej kopercie do punktu konsultacyjnego GTK przy ul. Świętokrzyskiej 15 bud. G  pok.a8  w Kielcach. Skontaktujemy się z wybraną osobą.
Poszukiwani Trenerzy
13:51 Poniedziałek, 01 październik 2012
Izba Gospodarcza ,,Grono Targowe Kielce", partner w projekcie ,,Edukacja dla rynku pracy" poszukuje  trenerów do prowadzenia zajęć dydaktycznych w ramach modułu ,,Spotkań z praktykiem zawodu" na wydziale Pedagogiczno-Artystycznym i Humanistycznym. Stawka przewidziana za 1h zrealizowanego szkolenia wynosi 120 zł brutto. Od Trenerów wymagane jest min. 2 letnie doświadczenie zawodowe zbieżne z kierunkiem danego wydziału. Praca lub udział w projektach NSRO będzie dodatkowym atutem. Osoby zainteresowane powinny dostarczyć do 14.10.2012 swoje CV w zamkniętej kopercie do punktu konsultacyjnego GTK przy ul. Świętokrzyskiej 15 bud. G  pok.a8  w Kielcach. Skontaktujemy się z wybranymi osobami.
Zapraszamy do udziału w programie praktyk studenckich!
09:19 Środa, 26 wrzesień 2012
Zapraszamy do udziału w OTWARTYM NABORZE na praktyki studenckie!
W praktykach mogą brać udział wszyscy studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych UJK, zainteresowani podniesieniem kwalifikacji i odbyciem praktyki zawodowej w najlepszych firmach regionu.
Rekrutacja na praktyki trwa przez cały rok akademicki.
Szczegółowe informacje i aktualna baza firm znajdują się w zakładce praktyki.
Uwaga Przedsiębiorcy !!!
10:27 Czwartek, 20 wrzesień 2012
Zapraszamy pracodawców do wzięcia udziału w programie praktyk studenckich w ramach projektu ,,Edukacja dla rynku pracy", finansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem praktyk jest przygotowanie zawodowe studentów UJK w Kielcach do wejścia na rynek pracy oraz do podjęcia zadań w firmie zbieżnych z profilem wykształcenia i zainteresowań Praktykanta/Praktykantki.
Praktyki realizowane są w systemie 3 miesięcznym w ilości 15 godzin tygodniowo. Pracodawcy z tytułu ,,przygotowania miejsca pracy i opieki nad Praktykantem" przysługuje dopłata rozliczana na podstawie FV/rachunku i umowy trójstronnej. Po szczegółowe informację dotyczące procesu praktyk i wymagań zainteresowani przedsiębiorcy proszeni są o kontakt z:
Punktem Konsultacyjnym GTK
ul. Świętokrzyska 15 bud. G pok. A8
25-406 Kielce
mail: stanczyk.beata@gmail.com
Szanowni Państwo
13:44 Poniedziałek, 13 sierpień 2012
Pragniemy poinformować osoby odbywające staż, że wynagrodzenia z tego tytułu za pierwsze dwa miesiące będą realizowane między 20 a 25 sierpnia 2012
Zespół GTK
Opinie stażystów
10:27 Środa, 08 sierpień 2012
Pierwszy miesiąc ciężkiej pracy już za naszymi stażystami. Zapoznajmy się z ich opinią na temat stażu:

„Staż przede wszystkim daje możliwości rozwoju osobistego i zdobycia nowych umiejętności. Jest to ponadto doskonała możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego oraz postawienia pierwszego kroku w celu określenia perspektyw zawodowych”.
Adrianna Grabek stażystka w Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.

"To jest właśnie to, czym chciałem się zajmować po studiach. Dzięki Akademickim Inkubatorom Przedsiębiorczości pomagam młodym ludziom a przy tym uczę się bardzo wiele. Jestem mega zadowolony z tego stażu!" Bogumił Sobczyk stażysta w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Zapraszam także do zapoznania się z amatorskim artykułem jednego z naszych stażystów:

„Praca. Dla części studentów to słowo dość abstrakcyjne. Oczywiście - każdy student uczy się, by w przyszłości znaleźć swoją wymarzoną pracę, ale czy sama nauka wystarczy? Oczywiście, że nie.
Część studentów, która ze względów finansowych zmuszona jest pracować w czasie studiów, w większości nie jest zadowolona z zajmowanego przez siebie stanowiska. Często pracują jako sprzedawcy w sklepach, telemarketerzy, czy barmani. Bardzo rzadko w czasie studiów robią to, co w perspektywie mogłoby przybliżyć ich właśnie do swojej wymarzonej - czyli stabilnej i dochodowej - pracy.

Uczelnia naprzeciw studentom. Ciekawą odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy, zasilanego z roku na rok, przez rzesze nowych absolwentów wyższych uczelni w Kielcach, są płatne staże oraz praktyki. Dzięki współpracy Akademickiego Biura Karier UJK oraz Grona Targowego Kielce możliwe jest uczestnictwo w programie stażowym współfinansowanym z środków Unii Europejskiej. Program ten to doskonała szansa zarówno dla studentów, jak i dla firm. To swego rodzaju platforma, dzięki której najaktywniejsi studenci mają szansę zaistnieć jako pracownicy. Na projekcie zyskują wszystkie strony: studenci - mają możliwość odbywania płatnego stażu w największych firmach w województwie; firmy - zyskują dostęp do ambitnych studentów, którzy mogą stać się jej pracownikami; uczelnia - zwiększa swoją atrakcyjność poprzez podnoszenie kwalifikacji studentów.

Na początku było ciężko, jednak opłaciło się! Po tym jak dowiedziałem się o programie praktyk i staży, pomyślałem, że taka szansa może się już nie powtórzyć.
Od zawsze byłem aktywną osobą: wolontariat, sekcja pływacka, koło naukowe. Wszystko to robiłem z myślą, że zaowocuje to jakoś w przyszłości, jednak nie spodziewałem się, że stanie się to tak szybko. W czasie rekrutacji do projektu konieczne było udokumentowanie swojej działalności. Nie ukrywam, że czasem było to kłopotliwe: zbieranie pieczątek, proszenie o opinie, skanowanie i drukowanie tego wszystkiego było dość czasochłonne, jednak każda udokumentowana działalność niosła za sobą punkty dające pierwszeństwo w wyborze firmy.


Mój wybór: K-EX - Kolporter Express: Jako absolwent Logistyki na wydziale Zarządzania i Administracji UJK, wybrałem branżę ściśle związaną z moim kierunkiem, czyli firmę kurierską Kolporter Express. To dość młoda firma - na rynku działa niespełna 6 lat, jednak dzięki dobrze prowadzonej strategii obsługuje obecnie ok. 7500 firm, a sieć jej oddziałów obejmuje 28 największych miast w Polsce.
Praca w Biurze Zarządu firmy to odpowiedzialne i wymagające zadanie. Dokumenty spływające zarówno od klientów, jak i oddziałów z całej Polski trafiają właśnie tutaj, a do mnie należy m.in. ich rejestrowanie, sprawdzanie pod względem formalnym i przekazywanie do kolejnych wydziałów. Obecnie na półmetku mojego stażu przygotowuję się też do obsługi klienta poprzez infolinię, cały czas poznaję też funkcję programu służącego do logistycznej obsługi klienta.

A po pracy... Liczy się też atmosfera. Ważne by ludzie, z którymi pracujesz nie byli tylko współpracownikami. Do dobrej i owocnej pracy konieczna jest też integracja i nawiązanie bliższych stosunków, bo chyba nikt nie chce spędzać ośmiu godzin w pokoju z osobami, których nie lubi...Ja całe szczęście trafiłem na młody i dynamiczny zespół, z którym nie da się nudzić. A po pracy za biurkiem - trochę ruchu. Co tydzień trenujemy do Piłkarskich Mistrzostw Polski Kolportera, które już we wrześniu.

Konrad Wójcik stażysta w Firmie K-EX - Kolporter Express


Znaleziono 73 wpisów i podzielono je po 10 na stronę
wybór strony: poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna
Grono Targowe Kielce 2021      (web) PCet