Aktualności

Raport ewaluacyjny z I edycji staży. Rekordowe zatrudnienie naszych Absolwentów i Absolwentek !!!
21:40 Wtorek, 17 styczeń 2012
Miło nam poinformować Państwa o wynikach badań dotyczących staży zrealizowanych w 2011.
W I edycji w ramach Projektu wzięło udział 53 stażystów (kobiety i mężczyźni).
Nawiązano współpracę z ponad 40-stoma  pracodawcami.
Staże zostały oceniony przez uczestników bardzo dobrze (ocena 8,5 na 10).
  • 94% stażystów stwierdziło, że staż był zgodny z ich oczekiwaniami.
  • 98%  stażystów odpowiedziało ze warunki pracy umożliwiały realizację powierzonych zadań.
Jak wynika z badań staże to idealny sposób na start w życie zawodowe:
  • 78% absolwentów stażu otrzymało propozycję zatrudnienia

Więcej informacji o wynikach badań znajdziecie państwo w "Raporcie ewaluacyjnym zamieszczonym poniżej"

Raport Staże 2011  (Raport ewaluacyjny- staż 2011)
Półmetek zajęć PS w semestrze zimowym 2011/2012
22:34 Wtorek, 10 styczeń 2012
Pragniemy poinformować, iż wszystkie realizowane obecnie grupy zajęć „Przedsiębiorczy Student” uczestniczyły już w połowie zajęć, zaś grupa XI z wydz. Humanistycznego zakończyła już cykl szkoleń. Życzymy wytrwałości w dalszym zdobywaniu wiedzy i podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.

Plany działań spotkań panelowych w semestrze letnim 2012
22:34 Wtorek, 03 styczeń 2012
Pragniemy poinformować, iż w roku 2012 zamierzamy przeprowadzić spotkania panelowe na dwóch wydziałach Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach:  Wydziale Humanistycznym oraz Wydziale Zarządzania i Administracji. Dokładne terminy oraz lista uczestników zostaną podane w terminie późniejszym.
Podsumowanie 2 etapu realizacji zajęć z praktykiem zawodu
22:31 Środa, 28 grudzień 2011
Moduł „Spotkania z praktykami zawodu” cieszył się wysokim zainteresowaniem ze strony przyszłych absolwentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zróżnicowanie wśród osób prowadzących pozwoliło pokazać młodym ludziom różne placówki, w których być może znajdą później zatrudnienie, widziane oczami osób pracujących tam na co dzień. Jednym z elementów zajęć było zapoznanie przyszłych absolwentów i absolwentek z Zasadą Równości. Nastąpił wzrost wiedzy oraz samooceny i poczucia własnej wartości wśród uczestników uczestniczących w zajęciach z w/w modułu. 20 grudnia 2011 roku ukończyła zajęcia ostatnia z 13 grup, które zaczęły zajęcia w semestrze zimowym roku akademickiego 2011/2012. Łącznie w zajęciach uczestniczyło 106 osób, w tym 98 kobiet i 8 mężczyzn. Wszystkie osoby, które brały udział w zajęciach ukończyły je.

Podsumowanie spotkań panelowych w 2011 roku
22:21 Czwartek, 22 grudzień 2011
Szanowni Państwo. W roku 2011 odbyło się pięć spotkań panelowych środowiska pracodawców i pracowników naukowych UJK. Wstępne konkluzje zawarte są w załączonym raporcie Pani dr Iwony Pałgan. W spotkaniach brali udział:

Opinie absolwentów staży
21:39 Piątek, 16 grudzień 2011
"Udział w projekcie pozwolił mi na spokojnie zamknąć rozdział "studia" nie musząc martwić się o pracę tuż po ich skończeniu. Staż stał się dla mnie olbrzymią szansą rozwoju zawodowego, ponieważ mogę pracować przy boku świetnych osób, dzięki którym wiele się nauczyłam i nadal uczę. Okazało się bowiem, że nasza współpraca przedłużyła się poza umowę stażową, co jest dla mnie powodem olbrzymiej satysfakcji." Katarzyna Kozieł stażystka w Stowarzyszeniu PROREW  

„Staż w Fundacji "Regionalis" w ramach projektu "Edukacja dla rynku pracy" pozwolił mi w szczególnej mierze na rozwinięcie swoich umiejętności jak również kwalifikacji zawodowych. Możliwość zdobywania tak cennej wiedzy, nie tylko teoretycznej ale także praktycznej zmotywowała mnie do poszerzania swoich kompetencji oraz zainteresowań. Po trzymiesięcznym stażu uzyskałam możliwość zatrudnienia w Fundacji z czego jestem niezmiernie zadowolona.
Katarzyna Kaczmarczyk Fundacja „Regionalis
Praktyki, staże i szkolenia w mediach
21:37 Poniedziałek, 05 grudzień 2011
Pragniemy poinformować, że z końcem listopada rozpoczęliśmy kampanie informacyjną
o możliwości odbywania szkoleń, praktyk i płatnych staży przez studentów i absolwentów UJK (kobiety i mężczyźni). Spoty reklamowe można usłyszeć na antenie Radia Eska oraz obejrzeć w paśmie wiadomości lokalnych TVP Kielce.

Wyniki otwartej rekrutacji na praktyki
21:36 Czwartek, 01 grudzień 2011
Miło nam poinformować ze w miesiącach październik/ listopad praktykę rozpoczęło 23 studentów i studentek.
Praktyki trwają w takich firmach jak: Agencja Reklamowa Upshot, Bank Pekao S.A., Kancelaria Podatkowa Inter Kodex, SEKA S.A., Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne, Biuro Nieruchomości Siedlisko, Stowarzyszenie Edukacja przez Internet, SimpleOutsourcing.pl.
Ruszyły wszystkie grupy PS i PZ przewidziane w tym semestrze
22:21 Środa, 30 listopad 2011
Zostały uruchomione wszystkie przewidziane na ten semestr grupy szkoleniowe modułu Przedsiębiorczy student i ,,spotkań z praktykiem zawodu:! Wystartowało łącznie 6  nowych grup PS oraz 13 PZ na wydziałach: Matematyczno-Przyrodniczym, Pedagogicznym i Artystycznym oraz Humanistycznym, w których bierze udział 159 osób.
Wszystkich, którzy nie zmieścili się w aktualnie prowadzonych grupach, zapraszamy do ponowienia chęci udziału w kolejnej rekrutacji oraz kontakt z osobą organizującą zajęcia – Panem Szczepanem Boguckim  s.bogucki@gronotargowe.pl
Ostatnie spotkanie panelowe na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym
22:19 Piątek, 04 listopad 2011
Pragniemy poinformować, iż za nie całe dwa tygodnie (13.12.2011) obędzie się piąte Spotkanie Panelowe. Ostatnie już z przedstawicielami Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego. Rozmowy i analizy będą jak poprzednio przeprowadzone na ul. Świętokrzyskiej 15 w budynku G w pokoju A8 – Punkcie Konsultacyjnym Izby Gospodarczej „Grono Targowe Kielce”


Znaleziono 73 wpisów i podzielono je po 10 na stronę
wybór strony: poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna
Grono Targowe Kielce 2021      (web) PCet